Jaka jest różnica między pakowaniem za pomocą taśmy plastikowej i stalowej?

Jaka jest różnica między pakowaniem za pomocą taśmy plastikowej i stalowej?

Jaka jest różnica między pakowaniem za pomocą taśmy plastikowej i stalowej?

Pakowanie z plastikową taśmą

Gdy plastikowy (PP) pasek polipropylenowy i (PET) poliestrowy pasek zostały wynalezione i użyte do pakowania, prawie całkowicie zastąpiły pakowanie stalowymi taśmami. W szczególności zostały zastąpione tam, gdzie nie było substytutu pakowania za pomocą stalowej taśmy. Wraz z rozwojem taśm plastikowych zwiększyły się możliwości lepszego i bardziej wydajnego pakowania. Różnice między tymi dwoma paskami opisano poniżej.

Battery strapping tool TES set PP strap + dispenser + battery + charger

Zasadnicza różnica między taśmą stalową i plastikową

Wydłużenie nie jest kluczową cechą taśmy stalowej. W przeciwieństwie do tego, taśma z tworzywa sztucznego w pewnym stopniu wydłuża się. Kluczową cechą taśmy z tworzywa sztucznego jest możliwość powrotu do pierwotnego kształtu. Po przeprowadzeniu pewnego napięcia, pytanie brzmi, w jakim stopniu taśma, która została wydłużona może powrócić do pierwotnego kształtu?

Załadunek drewna jest dobrym przykładem przejścia z pakowania ze stali na plastik. Prawdą jest, że w tym przypadku stalowy pasek jest bardziej skuteczny, ponieważ ma większą trwałość w zabezpieczaniu cięższych ładunków, ale taśma z tworzywa sztucznego jest tą, która szybko powraca do pierwotnego kształtu po jej wyciągnięciu. Z tego powodu, który również stanowi kluczową różnicę między jedną a drugą taśmą, ta druga taśma byłaby bardziej skuteczna w powyższym przykładzie. Biorąc pod uwagę właściwość sprężystości, ładunek taki jak drewno jest bardziej odpowiedni do pakowania za pomocą taśmy z tworzywa sztucznego. Mianowicie ma większą możliwość dostosowania elastyczności niż taśma stalowa, której elastyczność nie obejmuje możliwości ekstremalnego wydłużenia i powrotu do pierwotnego kształtu. Podsumowując, taśma stalowa jest bardziej podatna na zrywanie i obluzowywanie podczas transportu towarów. W tym przypadku towary pozostają niezabezpieczone. To prawda, że taśmy stalowe mogą wytrzymać większą wagę, ale w wielu przypadkach elastyczność taśmy jest ważniejszym czynnikiem niż taśmy z tworzywa sztucznego.

Przejście od taśmy stalowej do plastikowej

Pakowania taśmami z tworzyw sztucznych nie ma tak długiej historii jak pakowane przy użyciu stali. Wraz z rozwojem technologii przejście to przyspiesza. Zatem, w związku z produkcją bardziej nowoczesnych narzędzi i odkryciem nowych opcji pakowania, taśma z tworzywa sztucznego całkowicie przerośnie stal w krótkim czasie. Większość wiodących producentów przyznaje, że przejście z jednej taśmy na drugą jest dziś nieuniknione.

Zrozumienie możliwości wydłużania, rozciągania i odzyskiwania

Aby zrozumieć powyższe słowa, konieczne jest zrozumienie warunków korzystania z pasków. Napięcie taśmy jest odzwierciedlone, gdy ją przeciągamy lub na nią naciskamy. Kiedy jest napięta do pewnego stopnia, zaczyna się wydłużać i rozciągać. Jedyne pytanie brzmi, czy raz rozciągnięta powróci do swojej pierwotnej formy. Zdolność elastyczności taśmy jest odzwierciedlona przez najwyższy możliwy punkt rozciągnięcia, do którego taśma nadal może powrócić i nie tracić kształtu (jest to również określane jako obszar roboczy taśmy lub stopień wytrzymałości).

COMBO Pallet Semi-automatic Strapping Machine price PP strap 9-19mm

Dowiedz się więcej o obszarze roboczym plastikowego PP i plastikowego paska PET

Obszar roboczy taśmy znacznie się różni w zależności od taśmy. Pokazuje najlepszą wydajność podczas korzystania z pojedynczej taśmy. Pokazuje najwyższy potencjał napięcia, w którym wydłużenie taśmy jest maksymalne. Jednocześnie wydłużenie jest nadal dostateczne, aby taśma powróciła do pierwotnego kształtu.

Dowiedz się więcej o przywracaniu plastikowego paska PET i PP do oryginalnego kształtu (elastyczność)

Możliwość powrotu do pierwotnego kształtu zależy głównie od materiału, z którego wykonana jest taśma, wielkości i długości naprężenia. Jeśli jest to krótkotrwałe napięcie, możliwość regeneracji taśmy jest znacznie większa. Zatem im dłużej napinamy taśmę, tym mniejsza możliwość przywrócenia jej do stanu początkowego. Oto jeden z najlepszych kandydatów (czyli ten, który po długim okresie napięcia uzyskuje najszybciej oryginalny kształt) – prosta plastikowa taśma kieszonkowa.

Podziel się tym postem


Zapytanie o produkt

Do przygotowania oferty potrzebujemy następujących informacji. Wkrótce otrzymasz e-mail z ofertą produktu.