Bandownice

Bandownice służą do zaciskania plastikowej, tekstylnej lub stalowej taśmy wokół produktu lub palety, tak aby ładunek mógł być łatwo i bezpiecznie transportowany lub składowany. Bandownice znajdują zastosowanie m.in. w tartakach, na budowach, w sklepach z materiałami budowlanymi, w firmach logistycznych i fabrykach. Bandownice służą do zabezpieczania ciężkich ładunków taśmami i plombami, jeśli nie używasz bandownic akumulatorowych lub narzędzi akumulatorowych do taśmowania wykorzystujących technologię bezuszczelkową. Sprzedajemy bandownice akumulatorowe, bandownice pneumatyczne, bandownice ręczne. Przygotowaliśmy również zestawy bandownic, abyś mógł rozpocząć proces pakowania od razu po otrzymaniu bandownicy. Oferujemy szeroką gamę wysokiej jakości , acz niedrogich bandownic do taśm PET, PP, tekstylnych i stalowych. Na naszej stronie internetowej można znaleźć następujące bandownice:

  • Bandownice akumulatorowe
  • Bandownice pneumatyczne
  • Paskarki ręczne
  • Zestaw do paskowania

Bandownice posiadają gwarancję i są serwisowane. Ręczne bandownice akumulatorowe, bandownice pneumatyczne oraz zestawy bandownic akumulatorowych są wysłane za darmo na Twój adres w UE.

Zestawy bandownic akumulatorowychBandownice

Bandownice są urządzeniami, które wiążą razem paski do pakowania. Bandownice są dostępne w różnych formatach. Głównym wykorzystaniem bandownic jest związanie ładunku lub przymocowanie go do palety. Znajdują one zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, w magazynach, handlu, przemyśle drzewnym, chemicznym oraz w firmach produkcyjnych. Oferujemy bandownice w następujących konfiguracjach:

  • Bandownice akumulatorowe
  • Zestawy do paskowania
  • Bandownice pneumatyczne
  • Paskarki ręczne

Darmowa dostawa ręcznych bandownic akumulatorowych, zestawów do paskowania i bandownic pneumatycznych. Oferujemy części zamienne i niezawodny serwis.

Co to jest sprzęt do paskowania i owijania?

Urządzenia pakujące do pakowania i bindowania są zwykle używane do zabezpieczenia dwóch przedmiotów lub grupy produktów. Najczęściej stosowanym materiałem opakowaniowym jest taśma polipropylenowa lub poliestrowa. Owijanie taśmą jest świetną metodą unitaryzacji i może być stosowane do bardzo ciężkich ładunków, takich jak bloki silników.

Jak używać bandownicy?

Wybierz bandownicę, które najlepiej pasuje do Twojego ładunku, a następnie rozpocznij pozycjonowanie pasów na obiekcie. Owiń paski wokół ładunku i użyj narzędzi napinających, uszczelniających i tnących, aby zabezpieczyć ją na swoim miejscu. Jeśli używasz bandownicy akumulatorowej, cały proces napinania, zgrzewania i cięcia zostanie wykonany przez ręczną bandownicę akumulatorową. Wszystko można zrobić jedną ręką i bez wysiłku.

Kategoria bandownice akumulatoroweAkumulatorowy napinacz do plastiku

Bandownice ręczne są łatwe w użyciu, lekkie, wykorzystują najnowszą technologię baterii litowo-jonowych i posiadają ergonomiczną konstrukcję. Istnieją trzy rodzaje bandownic akumulatorowych w zależności od stopnia automatyzacji procesu: ręczne, półautomatyczne lub automatyczne.  który jest idealny dla Twojego zastosowania. Dzięki automatycznej bandownicy napinanie, zgrzewanie i cięcie odbywa się poprzez naciśnięcie jednego przycisku. Jeśli korzystasz z półautomatycznej ręcznego bandownicy akumulatorowej, napinanie i zgrzewanie jest automatyczne, ale do cięcia będziesz musiał nacisnąć dodatkowy przycisk lub podnieść dźwignię. A jeśli używasz paskarki ręcznej, będziesz musiał ręcznie uruchomić dźwignię, gdzie niezbędna jest interwencja użytkownika.

Zestawy do paskowania

Zestawy do paskowania to wstępnie przygotowane pakiety, które zawierają bandownicę, wózek lub wózek do taśmowania, plastikową taśmę oraz plomby, jeśli są one wymagane do pakowania. Zaletą zakupu zestawu do paskowania jest to, że możesz rozpocząć proces pakowania zaraz po dostarczeniu narzędzi i jest to tańsze niż gdybyś kupował wszystkie elementy osobno. Bandownice akumulatorowe i pneumatyczne mają również darmową dostawę na terenie UE.

AIR19 Bandownica pneumatyczna do taśmowania 13-19mm (1/2" do 3/4") narzędzie do taśmowania taśmą plastikową PET i PPBandownice pneumatyczne

Pneumatyczne bandownice są łatwe w użyciu. Dzięki nim możesz zakończyć cały proces pakowania naciskając 2 przyciski. Potrzebne jest jednak źródło powietrza, które umożliwia wiązanie przy pomocy pasków. Są one tańsze niż bandownice akumulatorowe, ale ich wadą jest to, że nie są mobilne, ponieważ potrzebne jest źródło powietrza. Bandownice pneumatyczne są lekkimi maszynami, o zwartej i solidnej konstrukcji. Oferujemy szeroką gamę ręcznych bandownic pneumatycznych do taśmowania, napinaczy i zgrzewarek do taśmowania bez klamry (przez cięcie) lub z klamrą. Oferujemy bandownice pneumatyczne do taśmy plastikowej PET i PP oraz taśmę stalową. Do zalet bandownic pneumatycznych należy przede wszystkim szybkość oraz stabilne i wydajne napinanie taśmy Paskarki ręczne

Paskarki ręczne

Paskarki ręczne są najtańszymi narzędziami do paskowania, jednakże proces pakowania zajmuje znacznie więcej czasu w porównaniu do pakowania przy użyciu bandownicy akumulatorowej lub pneumatycznej. Podczas używania ręcznej bandownicy zawsze będziesz potrzebował plomby lub wiadra, które musisz ręcznie umieścić pomiędzy taśmami. Do napinania, zgrzewania i cięcia potrzebna jest ręczna siła, dlatego proces pakowania nie jest tak płynny i szybki. Oferujemy szeroki zakres bandownic ręcznych do taśmy plastikowej i tekstylnej, napinacze i zgrzewarki do taśmowania taśmą stalową lub nierdzewną, a także wiadra do taśmowania taśmą tekstylną, zgrzewarki do taśmowania taśmą plastikową, wózki do taśmowania oraz wózki na kółkach do taśmowania. Wszystkie nasze bandownice – ręczne paskarki akumulatorowe, bandownice pneumatyczne, bandownice ręczne oraz zestawy do taśmowania posiadają 12-miesięczną gwarancję i są serwisowane w Słowenii. Ręczne bandownice akumulatorowe, bandownice pneumatyczne oraz zestawy bandownic akumulatorowych są wysłane za darmo na Twój adres w UE. Części zamienne są dostępne, a my oferujemy szybki i niezawodny serwis oraz przegląd.