Maszyny do pakowania

Maszyny do pakowania są niezbędnymi maszynami, które są używane na całym świecie w celu przyspieszenia procesu pakowania. Maszyny do pakowania zwiększają wydajność i obniżają koszty operacyjne w liniach produkcyjnych, centrach dystrybucji, magazynach i wielu innych branżach. Maszyny do pakowania realizują proces pakowania krok po kroku. Istnieje kilka rodzajów dostępnych maszyn pakujących, takich jak zaklejarki, maszyny napełniające, paskarki, owijarki, maszyny kodujące i maszyny etykietujące. Maszyny do pakowania mogą być używane do spinania, zgrzewania lub owijania pudełek o różnych rozmiarach lub palet. Automatyczne maszyny pakujące całkowicie automatyzują proces spinania, zgrzewania lub owijania w zależności od maszyny do pakowania. Półautomatyczne maszyny pakujące automatyzują część procesu pakowania, jednak niektóre czynności nadal będą musiały być wykonywane ręcznie przez pracownika. Z drugiej strony, ręczne maszyny do pakowania automatyzują tylko niektóre specyficzne zadania w całym procesie.  Maszyny do pakowania wykorzystują taśmy, folię lub BOPP, lub taśmę Kraft. Oferujemy szeroką gamę wysokiej jakości maszyn do pakowania w przystępnych cenach. Na naszej stronie internetowej można znaleźć następujące rodzaje maszyn do pakowania:

 • Paskarki
 • Owijarki do palet
 • Zaklejarki do kartonów
 • Maszyny do stawiania lub składania pudełek
 • Zgrzewarki do folii termokurczliwej

Maszyny do pakowania posiadają gwarancję i są serwisowane. Oferujemy szybką dostawę na Twój adres w Polsce.

 • Ramp for Pallet wrapping machine SMARTWRAP-X

  440500
 • HIPO Półautomat do taśmowania PP 5-15mm

  649
 • HIPO BOX Półautomat do taśmowania PP 6-15mm

  699
 • Flexible conveyor width 460mm, length 1200-4800mm, height 600-1000mm

  Original price was: 1,400€.Current price is: 1,299€.
 • Box Wrapping Machine P409

  Original price was: 1,600€.Current price is: 1,299€.
 • Obkurczarka B4255

  Original price was: 2,200€.Current price is: 1,799€.
 • FLEX TAPE Półautomatyczny zaklejacz do kartonów 48-72mm (taśma Kraft lub BOPP)

  Original price was: 2,199€.Current price is: 1,899€.
 • ECOBAND-S Banderolownica i OPP 12mm

  Original price was: 2,600€.Current price is: 2,199€.
 • FLEX BOX Składarka do kartonów

  Original price was: 2,699€.Current price is: 2,199€.
 • AUTOMA Bandownica automatyczna do taśm PP 9-12 mm

  Original price was: 2,999€.Current price is: 2,599€.
 • COMBO bandownica do palet taśmą PET i PP 9-16mm

  Original price was: 3,360€.Current price is: 2,799€.
 • ECOBAND-B4620 banderolownica i OPP 30mm

  Original price was: 3,200€.Current price is: 2,799€.
 • Tunel obkurczający T5040

  Original price was: 3,400€.Current price is: 2,899€.
 • HIPO PRO Szybki automat do taśmowania 5-12mm

  2,8902,990
 • Box wrapping machine SMARTWRAP B3 PRESTRETCH

  Original price was: 3,400€.Current price is: 2,899€.
 • Owijarka do palet SMARTWRAP-X

  Original price was: 3,399€.Current price is: 2,999€.
 • Owijarka stretch SMARTWRAP-X PRE-STETCH

  Original price was: 3,899€.Current price is: 3,499€.
 • Automatyczna owijarka do palet EASY-IN

  Original price was: 3,999€.Current price is: 3,799€.
 • Pallet wrapping machine SMARTWRAP X2 with Scale 2000kg

  Original price was: 4,400€.Current price is: 3,899€.
 • TOP TAPE Automatyczna zaklejarka do kartonów 48-72 mm (taśma Kraft lub BOPP)

  Original price was: 4,679€.Current price is: 4,199€.

Maszyny do pakowania

Chociaż istnieje wiele różnych typów maszyn do pakowania, to do najczęstszych należą: tunele obkurczające, owijarki do palet, maszyny do stawiania kartonów, zaklejarki do kartonów, maszyny do pakowania w kartony oraz maszyny do formowania, napełniania i zamykania kartonów. To nie lada zadanie jeśli chodzi o znalezienie najbardziej niezawodnych maszyn do pakowania spośród różnych marek.

Jaka maszyna do pakowania jest najbardziej odpowiednia?

Jednak jako dystrybutor oferujemy wiele marek. Każda z oferowanych przez nas marek ma swoje mocne i słabe strony. Oczywiste jest, że badanie kilku różnych ofert marek dla każdego elementu wyposażenia, w który planujesz zainwestować, jest bardzo ważnym krokiem w tym procesie. Dzięki temu wybierzesz maszynę odpowiednią do budżetu, potrzeb, możliwości i oferty produktowej Twojej firmy. Kiedy zastanawiamy się, które maszyny są najszybsze, najbardziej niezawodne lub najłatwiejsze do naprawy, zawsze zaczynamy od spojrzenia na klienta, a nie na maszynę. Cena jest z pewnością brana pod uwagę przez wszystkich klientów, dlatego tak ważna jest konstrukcja maszyny. Mniej części to mniej rzeczy, które mogą się zepsuć. Niektóre nowsze maszyny nie mają takiego zużycia, jak na przykład siłowniki pneumatyczne. Chociaż, czasami korzyści z siłownika pneumatycznego mogą uzasadniać wydatki Inteligentna owijarka do palet SMARTWRAP-X PRE-STRETCH

Rodzaje maszyn do pakowania

Owijarki do palet

Owijarki do palet (lub owijarki stretch) są wszechobecne na wielu liniach pakujących na całym świecie. Owijarka do palet zapewnia znaczne oszczędności kosztów w porównaniu z ręcznym owijaniem, a także maksymalizuje możliwości rozciągania folii stretch. Dzięki temu oszczędzasz zarówno czas, jak i pieniądze.

Paskarki

AUTOMA automatyczna paskarka tanio Taśmy spinające są doskonałym rozwiązaniem do zabezpieczania towarów na czas transportu i magazynowania. Może być stosowana do zabezpieczenia prawie wszystkiego, od delikatnych produktów po ciężkie ładunki. Produkty przeznaczone do spięcia mogą być zapakowane w karton lub opakowanie zbiorcze. Proces ten jest stosowany głównie do spinania palet i mocowania towarów. Istnieją trzy paskarek: automatyczne, półautomatyczne i ręczne. Dla linii pakujących, które muszą taśmować duże ilości opakowań, zdecydowanie zalecane są automatyczne paskarki, które mogą być automatyczne lub półautomatyczne. Przyspieszają one znacznie ten proces poprzez automatyczne dociąganie i mocowanie pasków. Istnieją różne struktury automatycznych paskarek, zarówno łukowe jak i stołowe, a dla większej mobilności można również skorzystać z bandownic przenośnych, ręcznych albo elektrycznych napinaczy do taśm.

Automatyczna zaklejarka do kartonów TOP TAPEZaklejarki do kartonów

Zaklejarki do kartonów (zwane również zaklejarkami taśmowymi lub zwężarkami) są stosowane na liniach produkcyjnych, w centrach dystrybucji i magazynach. Zaklejarki do kartonów zaklejają karton od góry i od dołu, mogą być również wykorzystywane do zaklejania bocznego, automatycznego zamykania wiek, składania kartonu itp. w zależności od stopnia automatyzacji. Zaklejarki do kartonów mogą zaklejać kartony o identycznych lub różnych rozmiarach.  Zaklejarki do kartonów wykorzystują taśmę BOPP lub Kraft, przy czym w procesie zaklejania mogą być stosowane szerokie lub wąskie taśmy.

Maszyny do stawiania kartonów

FLEX Box Półautomatyczne urządzenia do stawiania kartonówMaszyny do stawiania kartonów to maszyny, które rozkładają lub stawiają kartonowe pudełka do wypełnienia produktami. Istnieją ręczne, półautomatyczne i automatyczne wersje tego typu maszyn. Na maszynie ręcznej, człowiek musi rozłożyć pudełko, złożyć i lub zakleić klapy pudełka ręcznie lub z wykorzystaniem maszyny do zaklejania pudełek, a następnie pudełko jest wysyłane w dół przenośnika lub przekazywane do następnego pracownika. Półautomatyczne urządzenia do stawiania kartonów wykonują drugi i/lub trzeci etap automatycznie za pomocą przenośnika taśmowego, który przesuwa pudełko przez obszary, które wymuszają nadanie mu odpowiedniego kształtu. Zbudowane pudełko jest następnie przenoszone na stos za pomocą przenośnika lub ręcznie. Automatyczny urządzenia do stawiania kartonów wykorzystuje elementy mechaniczne, takie jak ramię robota, aby wziąć karton ze stosu, rozłożyć go i umieścić na zautomatyzowanym przenośniku taśmowym. Następnie pudełko przesuwa się po przenośniku, jest napełniane produktem i zamykane mechanicznie lub przez człowieka.

Zgrzewarki do folii termokurczliwejZgrzewarki do folii termokurczliwej

Zgrzewarki to urządzenia na Twojej linii pakującej, które znajdują się przed tunelem grzewczym dla folii termokurczliwych. Przenośnik przesyła produkty w dół linii, gdzie są one umieszczane w workach z folii termokurczliwej. Następnie produkty przechodzą pod elementem grzewczym, który opada z góry, zaciskając się na worku i zgrzewając go. Odbywa się to po obu stronach produktu, tworząc zawartość, która jest teraz luźno zamknięta w torebce z folii termokurczliwej. Na koniec produkt przechodzi do tunelu grzewczego, gdzie folia jest podgrzewana, równomiernie owijając folię termokurczliwą wokół produktu.