Owijarka do palet

Oferujemy wysokiej jakości półautomatyczne i automatyczne owijarki do palet w przystępnych cenach. Nasze owijarki do palet są stabilne, niezawodne, szybkie i wyposażone w cyfrowy ekran. Owijarki stretch do palet używają folii stretch LLDPE jako głównego materiału opakowaniowego do owijania ładunków masowych ułożonych na palecie. Automatyczne i półautomatyczne owijarki do palet posiadają certyfikaty ISO, CE i inne wymagane certyfikaty oraz są zgodne z wszystkimi normami i przepisami UE. Cena półautomatycznej i automatycznej owijarki stretchwaha się w granicach kilku tysięcy euro. Cena półautomatycznej owijarki stretch zależy od kilku czynników, które omówimy w poniższym opisie. Półautomatyczna owijarka zwiększy Twoją produktywność przyspieszy  procesowijania. Ponadto, owijarki stretch są bezpieczne w użyciu i przyjazne dla pracowników. Półautomatyczne i automatyczne owijarki do palet są wykonane z wysokiej jakości materiałów. Dzięki nim linia pakowania jest bardziej wydajna, a czas pakowania może zostać przyspieszony ponad pięciokrotnie. Ponadto nie jest wymagany żaden wysiłek ludzki. Automatyczne i półautomatyczne owijarki stretch są zbudowane z wysokiej jakości materiałów i będą służyć przez lata. Inwestując w nie, przyspieszasz proces pakowania i oszczędzasz na kosztach pracy, ponieważ skracasz czas, jaki Twoi pracownicy muszą poświęcić na owijanie palet. Oferujemy szeroką gamę wysokiej jakości i niedrogich owijarek do palet. Na naszej stronie internetowej można znaleźć następujące typy owijarek do palet:

 • Półautomatyczna owijarka do palet
 • Automatyczna owijarka do palet
 • Robot owijarka do palet

Owijarki do palet posiadają gwarancję i są serwisowane. Oferujemy szybką dostawę na Twój adres w Polsce.

 • Ramp for Pallet wrapping machine SMARTWRAP-X

  440500
 • Box wrapping machine SMARTWRAP B3 PRESTRETCH

  2,899
 • Owijarka do palet SMARTWRAP-X

  2,999
 • Owijarka stretch SMARTWRAP-X PRE-STETCH

  3,499
 • Automatyczna owijarka do palet EASY-IN

  3,799
 • Pallet wrapping machine SMARTWRAP X2 with Scale 2000kg

  3,899
 • Automatyczna owijarka do palet EASY-IN PRE-STRETCH

  4,299
 • ROBI-600B Robot Stretch Wrapper PRESTRETCH

  6,999
 • Automatic Pallet Wrapping Machine SMARTWRAP X10 2000kg

  7,999

Owijarki do paletO owijarkach do palet

W sekcjach poniżej, odpowiemy na częste pytania, dlaczego potrzebujesz owijarek do palet, zakres cenowijarek stretch, jak owijarka do palet pomoże zwiększyć wydajność i przyspieszyć proces pakowania oraz jakie są zalety owijarek do palet.

Owijarka do palet cena

Cena owijarek do palet zależy od różnych czynników, jednak można oczekiwać zwrotu inwestycji w ciągu kilku miesięcy, jeśli weźmie się pod uwagę oszczędność czasu i wzrost produkcji. Ceny owijarek do palet wahają się od kilku tysięcy euro do dziesięciu tysięcy euro. Cena zależy od tego, czy owijarka jest w pełni zautomatyzowana czy półautomatyczna. Ponadto, kolejnym kluczowym czynnikiem jest to, czy owijarka do palet posiada inteligentną kontrolę dotykową z systemem dostarczania człowiek-maszyna, kompleksowy system ochrony bezpieczeństwa, moduł IOT, itp.

Inteligentna owijarka do palet SMARTWRAP-X PRE-STRETCHJak działa owijarka do palet?

Owijanie folią stretch zaczyna się od załadunku palety

Zanim rozpocznie się proces owijania folią stretch, ładunek musi być najpierw zmontowany na palecie. Po umieszczeniu ładunku na palecie, cały zespół (paleta i ładunek) jest owijany folią stretch. Ważnym krokiem jest montaż ładunku na palecie. Kluczowe jest rozmieszczenie ładunku na palecie. Ładunek nie powinien wystawać poza boki palety ani znajdować się więcej niż cztery cale w głąb. Sama paleta również odgrywa ważną rolę i powinna być w dobrym stanie.

3 sposoby zastosowania folii stretch

Istnieją trzy sposoby owijania palet z produktami folią stretch:

 1. instrukcja obsługi
 2. półautomatyczna owijarka stretch
 3. szybka automatyczna owijarka stretch

Owijanie ręczne polega na ręcznym owijaniu ładunku przez ludzi. Operator mocuje folię do palety, a następnie przesuwa ją wokół ładunku. Przeciąganie ciężkiej rolki folii wokół palety jest wymagające fizycznie – zwłaszcza, jeśli jest wykonywane prawidłowo. Wyobraź sobie te okropne zawroty głowy w gorącym magazynie. Owijanie ręczne generalnie wiąże się z najwyższym kosztem materiału , ponieważ nie ma spójności w użyciu folii i nie ma znacznego wstępnego rozciągania. Bardzo trudno jest też konsekwentnie zawijać ładunek bezpieczny do wysyłki. Półautomatyczne owijarki stretch występują w dwóch różnych typach maszyn – obrotowych i stelażowych. Ładunek jest umieszczany na lub w strefie owijania owijarki foliowej i nakładana jest folia stretch. Modele obrotowe będą obracać ładunek na stole obrotowym, podczas gdy modele w stylu stelażowym mają zawinięte ramię, które będzie poruszać się wokół ładunku i nakładać folię. Wysokoobrotowe automatyczne owijarki stretch są podobne do półautomatycznych w tym sensie, że maszyna wykonuje rzeczywiste owijanie ładunku folią stretch. Jednakże, automatyczne owijarki stretch zazwyczaj zawierają przenośniki wejściowe i wyjściowe, aby automatycznie przepuszczać ładunki przez maszynę.

Inteligentna owijarka do palet SMARTWRAP-X PRE-STRETCHWszystko zależy od użytej siły powstrzymującej

Bez względu na to, jakiego typu owijarki stretch używasz, siła powstrzymująca jest najważniejszą rzeczą, jaką musisz uzyskać. Siła powstrzymująca oznacza różnicę między dotarciem ładunku do miejsca przeznaczenia w stanie nienaruszonym a dotarciem uszkodzonym i nienadającym się do sprzedaży. Czym więc jest siła powstrzymująca? Siła powstrzymująca jest tym, co utrzymuje ładunek razem. Oficjalnie jest to siła owijania pomnożona przez liczbę warstw folii. Siła owijania jest po prostu miarą tego, jak mocno każda warstwa folii jest owinięta wokół ładunku. Warstwy folii to liczba owinięć nałożonych na ładunek w określonym punkcie.

Korzyści z posiadania owijarki do palet

Owijarki do palet są doskonałą inwestycją dla każdego, kto używa folii do uszczelniania, mocowania i ochrony palety. Znajdują one zastosowanie w produkcji, transporcie, logistyce i dla każdego, kto używa pełnych palet do transportu. Istnieje wiele różnych korzyści związanych z zakupem nowej owijarki stretch, ale najważniejszą z nich jest to, że człowiek nie musi być zaangażowany w owijanie palet folią, co zwiększa wydajność i obniża koszty pracy. Dodatkowo nowa generacja owijarek do palet wykonana jest z materiałów, które są niezwykle trwałe i odporne na wszelkie czynniki zewnętrzne, co daje owijarce jeszcze dłuższą żywotność, są one bardziej ergonomiczne, niezawodne i stabilne. Kolejną zaletą nowej i ulepszonej owijarki stretch jest jej kompleksowy system bezpieczeństwa. Posiada system zapobiegania upadkom, alarm w przypadku braku lub przerwania folii, system bezpieczeństwa, czujnik nacisku oraz urządzenie do zapobiegania urazom. Dzięki temu możliwe jest zautomatyzowane owijanie palet bez obaw, że coś pójdzie nie tak.

Automatyczna lub półautomatyczna owijarka do palet

Automatyczna owijarka do palet

Automatyczna owijarka palet nie wymaga ingerencji inżyniera ani na etapie zaczepiania folii, ani na ostatnim etapie wydalania, paleta w rzeczywistości dociera do owijarki przez rolkę, która umieszcza ją dokładnie na środku platformy; tutaj maszyna owijająca postępuje w owijaniu jej zgodnie z programem ustawionym wcześniej przez operatora, a po zakończeniu procesu zostaje wydalona. Istnieją różne typyautomatycznych owijarek do palet. Różnią się one między sobą technologią zastosowaną przy oklejaniu:

 • Owijarki obrotowe
 • Owijarki z ramionami obrotowymi
 • Owijarki dwuramienne
 • Owijarki pierścieniowe

Cena automatycznej owijarki stretch do palet EASY-IN

Półautomatyczna owijarka do palet

W półautomatycznej owijarce do palet, nakładanie folii odbywa się pod nadzorem i z ingerencją pracownika; operator musi umieścić paletę i ręcznie zawiązać folię; następnie będzie kontynuowany zaprogramowany cykl owijania, aby zakończyć się ostatecznym cięciem przez pracownika i wydaleniem z maszyny owijającej. Półautomatyczne owijarki do palet są następnie podzielone na podstawie działania i struktury w:

 • Maszyny ze stołem obrotowym
 • Maszyny z ramieniem obrotowym
 • Mobilne owijarki

Półautomatyczne owijarki do palet nakładają folię stretch (folię z tworzywa sztucznego) wokół palety, aby zabezpieczyć ją podczas transportu, ustabilizować ładunek i zachować go w magazynie. Półautomatyczne owijarki do palet wykorzystują folię z tworzywa sztucznego, elastyczny materiał, który pozwala na stabilne owinięcie palety bez ryzyka przewrócenia się lub utrudnień w ruchu lub dostawach. Użytkowanie folii w półautomatycznych owijarkach do palet musi odbywać się pod nadzorem i kontrolą użytkownika lub administratora. Ponieważ maszyna jest półautomatyczna, czynność umieszczenia palety na stole i zabezpieczenia jej wymaganą folią musi być wykonana przez pracownika. Następnie maszyna przejmuje kolejny, zaprogramowany cykl owijania. Po zakończeniu pracy przez owijarkę, do pracowników należy odcięcie folii od palety i usunięcie jej z owijarki do palet, aby zakończyć cykl pakowania lub w tym przypadku owijania.

Zalety owijania palet za pomocą owijarki do palet

Owijarka do palet pomaga w owijaniu palet, dużych pudełek i pojemników lub innych produktów, które mają być przechowywane lub transportowane. Owijanie produktów folią stretch oferuje kilka korzyści, w tym:

1. Ochrona towarów przed uszkodzeniami, zadrapaniami, kurzem i wilgocią

Kiedy używasz odpowiedniej maszyny do owijania palet, zapewni ona, że Twoje produkty są bezpiecznie owinięte, aby uniknąć wszelkich potencjalnych uszkodzeń spowodowanych brudem, kurzem lub wilgocią.

2. Przyjazny pracownikom

System owijania folią stretch pozwoli operatorowi pozostanie na wózku widłowym, co samo w sobie jest środkiem bezpieczeństwa. Według niedawno przeprowadzonego badania stwierdzono, że 20 procent wszystkich wypadków z udziałem wózków widłowych dotyczy osób poruszających się po magazynie. Dlatego też poruszanie się operatorów na wózku widłowym odciąga ich od poruszania się na nogach i pozwala skupić się na zadaniach, które przed nimi stoją. Ręczne owijanie folią stretch powoduje urazy, a modernizacja do automatycznej owijarki folią stretch ochroni Twoich pracowników. Automatyczne owijarki stretch wymagają bardzo niewielkiej interakcji ze strony operatora. Wystarczy pociągnąć za linkę z wózka widłowego, aby owinąć paletę lub towar. Dodatkowo, maszyna zapewnia spójne owijanie, które jest bezpieczne i gotowe do transportu, podczas gdy ręczna owijarka do palet może się łatwo przewrócić i spowodować uszkodzenie towarów oraz osoby obsługującej.

3. Oszczędność czasu

Inwestując w owijarkę do pakowania, zaoszczędzisz mnóstwo czasu. Ręczne owijanie palet, skrzynek i innych produktów może być żmudne i czasochłonne. Jednak owijanie towarów i pudełek do przechowywania lub transportu za pomocą automatycznej owijarki folią stretch pozwoli Ci zaoszczędzić wiele czasu i wysiłku, który możesz wykorzystać w innych ważnych procesach biznesowych.

4. Oszczędzaj na kosztach folii

W porównaniu do owijania ręcznego, zarówno półautomatyczne jak i automatyczne owijarki folią stretch pozwolą Twojej firmie zaoszczędzić pieniądze na wysokich kosztach folii. Automatyczne owijarki folią stretch posiadają dwa wałki do nawlekania folii, gdzie prędkość obrotowa drugiego wałka jest wyższa niż pierwszego, co powoduje rozciąganie folii. Zwiększa to wytrzymałość folii na rozciąganie i obniża ogólne koszty. Automatyczne maszyny do owijania folią stretch z wieżą obrotową są bardziej wydajne.

5. Szybsze pakowanie

Automatyczna owijarka stretch z włączonym sterowaniem PLC pomoże w przyspieszeniu procesu pakowania i pomoże spełnić wymagania dotyczące pakowania luzem w Twojej firmie. Owijarka stretch firmy Orion może być dostosowana do Twoich unikalnych wymagań. Jest to lepsze niż pójście na zwykłą maszynę ze standardowymi specyfikacjami, funkcjami i akcesoriami.

6. Wydajne pakowanie produktów

Kiedy używasz systemu owijania folią stretch do wszystkich swoich wymagań biznesowych związanych z pakowaniem luzem, możesz zapewnić spójność w owijaniu swoich produktów z podobnym naciągiem i wydajnością, co w przeciwnym razie nie byłoby możliwe przy ręcznym owijaniu folią stretch. Ręczny proces owijania ma różnice w rozciągliwości i wydajności pakowania produktów. Oznacza to, że automatyczna owijarka folią stretch zapewni lepsze pakowanie pudełek, palet i produktów w Twoim miejscu pracy.

7. Zwiększona produktywność

Komu nie podoba się pomysł wykonania większej ilości pracy w krótszym czasie? Automatyczna owijarka stretch wprowadzi Twoją firmę na drogę do efektywności. Twoi operatorzy nie będą musieli czekać na rozpoczęcie i zakończenie cyklu owijania. Po umieszczeniu palety na przenośniku lub po pociągnięciu za linkę, owijanie rozpoczyna się i kończy automatycznie.

8. Ulepszona kontrola zapasów

Układanie podobnych produktów razem ułatwia inwentaryzację. Zmniejsza to również szanse na rozdzielenie produktów, co może spowodować, że liczenie zapasów stanie się czasochłonne. Jednak w przypadku wyraźnych i spójnych folii stretch, możesz skanować bezpośrednio przez nie, jeśli używasz systemu skanującego. System owijania folią stretch zapewni spójność i bezpieczeństwo na Twojej linii produkcyjnej niezależnie od wielkości i lokalizacji Twojego magazynu. Jeśli liczne korzyści, jakie przynosi owijarka stretch, wzbudziły Twoją ciekawość, możesz już dziś sprawdzić naszą pełną linię automatycznych systemów owijania lub skontaktować się z jednym z naszych specjalistów ds. produktów.