Paskarki

Paskarki są używane w procesie pakowania do zabezpieczania pudełek i palet za pomocą taśmy. Paskarki zostały zaprojektowane, aby uprościć proces pakowania, oszczędzając czas i stres w okresach szczytowej pracy. Jeśli masz ruchliwą linię produkcyjną w swoim miejscu pracy, użycie przemysłowej paskarki sprawi, że Twoje produkty będą szczelnie zabezpieczone. Dzięki paskarce procesy napinania, cięcia i zgrzewania mogą być zautomatyzowane. Paskarki znacznie przyspieszają proces paskowania poprzez automatyczne napinanie i mocowanie pasków. Paski są doskonałym rozwiązaniem do zabezpieczania towarów na czas transportu i magazynowania. Mogą być stosowane do zabezpieczenia prawie wszystkiego, od delikatnych produktów po ciężkie ładunki. Produkty przeznaczone do spięcia mogą być zapakowane w karton lub opakowanie zbiorcze. Proces ten jest stosowany głównie do spinania palet i mocowania towarów. Paskarki zwiększą Twoją produktywność przyspieszą  proces pakowania. Dodatkowo, paskarki są przyjazne dla pracowników i bezpieczne w użyciu. Oferujemy szeroki zakres wysokiej jakości  paskarek w przystępnej cenie. Na naszej stronie internetowej można znaleźć następujące rodzaje paskarek:

 • Paskarka półautomatyczna
 • Paskarka automatyczna
 • Paskarka do palet

Paskarki posiadają gwarancję, certyfikaty ISO, CE i są serwisowane. Oferujemy szybką dostawę na Twój adres w Polsce.

Maszyny do pakowania

Chociaż istnieje wiele różnych typów maszyn do pakowania, to do najczęstszych należą: tunele obkurczające, owijarki do palet, maszyny do stawiania kartonów, zaklejarki do kartonów, pakowarki do kartonów oraz maszyny do formowania, napełniania i zamykania kartonów. To nie lada zadanie jeśli chodzi o znalezienie najbardziej niezawodnych maszyn do pakowania spośród różnych marek.

 • HIPO Półautomat do taśmowania PP 5-15mm

  649
 • HIPO BOX Półautomat do taśmowania PP 6-15mm

  699
 • FLEX TAPE Półautomatyczny zaklejacz do kartonów 48-72mm (taśma Kraft lub BOPP)

  Original price was: 2,199€.Current price is: 1,899€.
 • ECOBAND-S Banderolownica i OPP 12mm

  Original price was: 2,600€.Current price is: 2,199€.
 • FLEX BOX Składarka do kartonów

  Original price was: 2,699€.Current price is: 2,199€.
 • AUTOMA Bandownica automatyczna do taśm PP 9-12 mm

  Original price was: 2,999€.Current price is: 2,599€.
 • COMBO bandownica do palet taśmą PET i PP 9-16mm

  Original price was: 3,360€.Current price is: 2,799€.
 • ECOBAND-B4620 banderolownica i OPP 30mm

  Original price was: 3,200€.Current price is: 2,799€.
 • HIPO PRO Szybki automat do taśmowania 5-12mm

  2,8902,990
 • TOP TAPE Automatyczna zaklejarka do kartonów 48-72 mm (taśma Kraft lub BOPP)

  Original price was: 4,679€.Current price is: 4,199€.
 • Automatyczna zaklejarka do kartonów AUTO-TAPE 48-72mm (taśma Kraft lub BOPP)

  Original price was: 4,699€.Current price is: 4,199€.
 • Automatic Horizontal Strapping Machine HAMMER for PP or PET tape 9-15mm

  Original price was: 22,000€.Current price is: 19,980€.

Bandownice półautomatyczne

HIPO Półautomat do taśmowania PP 5-15mm

Półautomatyczne wiązarki są najczęściej używane z taśmami polipropylenowymi. Półautomatyczna maszyna zapewnia szybkie pakowanie i wiązanie za pomocą plastikowego paska z polipropylenu. Plastikowa taśma PP jest umieszczona pod maszyną, która jest owinięta wokół paczki na stole maszynowym. Bandownica półautomatyczna umożliwia szybkie i łatwe wiązanie opakowań. Maszyny do spinania taśmą są stabilne i zapewniają niezawodne i wydajne opakowanie. Nie ma konieczności przeprowadzania specjalnego szkolenia dla pracowników obsługujących półautomatyczne wiązarki. Nasza najlepiej sprzedająca się bandownica półautomatyczna (model HIPO) może być stosowana do wiązania taśm PP o różnych szerokościach (od 5 mm do 15 mm). Maszyna jest bardzo wytrzymała i nie wymaga zbyt wiele konserwacji. Zarówno użycie wiązarki półautomatycznej, jak i wymiana taśmy są bardzo proste. Półautomatyczne maszyny HIPO do wiązania taśm PP są bardzo ciche dzięki nowoczesnemu silnikowi prądu stałego, elektronicznej kontroli napięcia, a także nadają się do cieńszych taśm PP. Ponadto, półautomatyczne maszyny są bezpieczne w obsłudze i nie trzeba specjalnego szkolenia dla pracowników, aby z nich korzystać. Ważną zaletą naszych maszyn półautomatycznych jest również automatyczne dopasowanie naciągu taśmy, aby zapobiec uszkodzeniu miękkich opakowań i zapewnić lepszą ochronę większych produktów. Maszyna jest dość wąska, dzięki czemu można ją łatwo przenosić przez miejsca o ograniczonej przestrzeni i jest wystarczająco wytrzymała, aby mogła być używana w każdych warunkach. Bezpieczeństwo w pracy, łatwość użycia, wydajność i oszczędność czasu w pakowaniu i jakość są zatem doskonałościami, które dołączamy do naszych półautomatycznych maszyn pakujących.

 

Cena wiązarki półautomatycznej

Półautomat COMBO do spinania palet taśmą PET i PP 9-19mmCena za półautomatyczną maszynę do spinania taśmą zależy od wielu czynników, jednak zwrotu z inwestycji można oczekiwać w ciągu kilku miesięcy, gdy weźmie się pod uwagę czas zaoszczędzony podczas pakowania, większą wydajność pakowania i bezpośrednie oszczędności na kosztach zapinek, plomb. Dodatkowo pracownicy będą bardziej zadowoleni, ponieważ ułatwisz im pracę i zwiększy się ich bezpieczeństwo. Ceny bandownic półautomatycznych wahają się od ośmiuset do ponad tysiąca euro lub w niektórych przypadkach kilku tysięcy euro. Cena półautomatycznej maszyny do spinania taśmą zależy od jakości, stabilności, mobilności (czy maszyna ma kółka?) i szerokości paska.

 

Jak korzystać z półautomatycznej maszyny do spinania taśmą

 • Włącz przycisk zasilania na bandownicy półautomatycznej.
 • Następnie musisz wyregulować podanie i napięcie paska.
 • Aby wyregulować podawanie, musisz nacisnąć przycisk FEED, im dłużej będziesz naciskać przycisk, tym dłuższy będzie pasek.
 • Jeśli półautomatyczna wiązarka nie znajduje się w pozycji wyjściowej, naciśnij przycisk HOME, aby maszyna powróciła do pozycji wyjściowej.
 • Bandownica półautomatyczna ma wysoki standard bezpieczeństwa, jeśli górna część wiązarki jest otwarta, to maszyna zatrzyma się automatycznie.
 • Kiedy masz plastikowy pasek w urządzeniu, musisz wyjąć pasek ze szpuli i sprawdzić, czy pasek jest opuszczony (jeśli nie, to musisz zmienić stronę szpuli paska) oraz wyciągany z dna koła pasowego A i od góry koła pasowego B.
 • Następnie przewlecz pasek przez kółko C i przewlecz go w górę do otworu na pasek D, który znajduje się na dolnej płycie, a następnie nawiń go w górę wzdłuż rolki prowadzącej na odległość pomiędzy rolkami. Naciśnij przycisk FEED, a paski rozprowadzą się automatycznie.

Półautomatyczna maszyna do spinania taśmami z polipropylenu

Półautomatyczna wiązarka używa polipropylenu lub krótszego paska PP. Szerokość paska może być różna. Większość półautomatów obejmuje szerokość od 5 mm do 15 mm. W niektórych modelach można użyć jeszcze szerszego paska.

 

Półautomatyczna owijarka do palet

Są to półautomatyczne maszyny, które nakładają na paletę folię typu stretch (folia z tworzywa sztucznego) w celu jej ochrony podczas transportu, stabilizacji ładunku i zabezpieczenia go w magazynie. Wszystkie półautomatyczne owijarki rozciągają folię z tworzywa sztucznego, elastycznego materiału, który pozwala na stabilne owijanie palety bez ryzyka przewrócenia się lub wystąpienia trudności podczas przenoszenia i dostawy. Aby wybrać najlepszą maszynę spośród wyróżniających się rodzajów półautomatów, istotne jest, aby zwrócić się po radę do naszych specjalistów. Dla ułatwienia tego procesu, klient dostarcza nam informacji o typie operacji, które mają być wykonywane przez urządzenie. Konieczna jest także opłacalność materiału, z którego maszyna korzysta podczas owijania. Wymagana jest również idealna konstrukcja maszyny. Wykorzystanie folii w półautomatycznych owijarkach do palet musi odbywać się pod nadzorem użytkownika lub opiekuna. Ponieważ maszyna jest półautomatyczna, odpowiedzialność za ustawienie palety lub podstawy i zabezpieczenie ich odpowiednią warstwą spada na użytkownika. Po tym owijarka jest zaprogramowana na dalszy cykl owijania. Po zakończeniu przez owijarkę tej części, ponownie do użytkownika należy wyciągnięcie folii z opakowania i wyjęcie jej z maszyny, kończąc w ten sposób pakowanie lub w tym przypadku cykl owijania.

 

Naprawa wiązarki półautomatycznej

Należy pamiętać, że naprawa półautomatycznej maszyny do spinania taśmą nie jest przez nas wykonywana. Jednakże zapewniamy części zamienne do Twojej półautomatycznej bandownicy. Dodatkowo zapewniamy dokładną instrukcję i mapę części zamiennych.

 

Przechowywanie i transport półautomatycznej maszyny do spinania taśmą

W przypadku transportu na duże odległości lub długotrwałego składowania bandownicy półautomatycznej, należy użyć skrzyni z drewna lub płyty pilśniowej i zamocować na solidnej płycie podkładowej, a także umieścić w pudełku środek pochłaniający wilgoć oraz rozpylić spray antykorozyjny wewnątrz maszyny. Nie należy kłaść ciężkich przedmiotów na skrzyni. Nie transportuj i nie przechowuj półautomatycznej maszyny taśmującej do góry nogami.