Zaklejarki do kartonów

Zaklejarki do kartonów (zwane również zaklejarkami taśmowymi lub zwężarkami) są stosowane na liniach produkcyjnych, w centrach dystrybucji i magazynach. Zaklejarki do kartonów zaklejają karton od góry i od dołu, mogą być również wykorzystywane do zaklejania bocznego, automatycznego zamykania wiek, składania kartonu itp. w zależności od stopnia automatyzacji. Zaklejarki do kartonów mogą zaklejać kartony o identycznych lub różnych rozmiarach. Automatyczne zaklejarki do kartonów i półautomatyczne zaklejarki do kartonów automatycznie dostosowują swoją wagę i wysokość tak, aby karton miał idealne rozmiary. Ręczne zaklejarki do kartonów są idealne, gdy większość kartonów ma takie same wymiary lub gdy paczki są zaklejane partiami, ponieważ wysokość i szerokość muszą być regulowane ręcznie.  Zaklejarki do kartonów wykorzystują taśmę BOPP lub Kraft, przy czym w procesie zaklejania mogą być stosowane szerokie lub wąskie taśmy. Oferujemy szeroką gamę wysokiej jakości zaklejarek do kartonów w przystępnej cenie. Na naszej stronie znajdą Państwo następujące typy zaklejarek do kartonów, w zależności od stopnia automatyzacji:

 • Maszyny do stawiania lub składania pudełek
 • Ręczne zaklejarki do kartonów
 • Półautomatyczna zaklejarka do kartonów
  • Półautomatyczna zaklejarka do kartonów – automatyczna regulacja wagi i wysokości
  • Półautomatyczna zaklejarka do kartonów – automatyczne zamykanie górnej części kartonu
 • Automatyczna zaklejarka do kartonów

Zaklejarki do kartonów posiadają gwarancję i są serwisowane. Oferujemy szybką dostawę na Twój adres w Polsce.

 • FLEX TAPE Półautomatyczny zaklejacz do kartonów 48-72mm (taśma Kraft lub BOPP)

  Original price was: 2,199€.Current price is: 1,899€.
 • FLEX BOX Składarka do kartonów

  Original price was: 2,699€.Current price is: 2,199€.
 • TOP TAPE Automatyczna zaklejarka do kartonów 48-72 mm (taśma Kraft lub BOPP)

  Original price was: 4,679€.Current price is: 4,199€.
 • Automatyczna zaklejarka do kartonów AUTO-TAPE 48-72mm (taśma Kraft lub BOPP)

  Original price was: 4,699€.Current price is: 4,199€.
 • AUTOBOX automatic case erector – 16 cases/min – Simens PLC

  Original price was: 24,000€.Current price is: 21,990€.

AUTO-TAPE Automatyczna zaklejarka do kartonów 48-72mm (taśma Kraft lub BOPP) cenaZaklejarki do kartonów

Zaklejarki do kartonów (znane również jako maszyny do zaklejania taśmą lub zaklejarki taśmowe) mogą usprawnić proces pakowania w Twojej produkcji, podnosząc Twoją wydajność. Nasze zaklejarki do kartonów są dostępne dla prawie każdego zadania: Do zaklejania kartonów o jednakowych lub różnych rozmiarach, do szerokiej lub wąskiej taśmy, do zaklejania górnego i dolnego, bocznego, automatycznego zamykania klap itd. Oferujemy również szeroką gamę akcesoriów, np. stoły do pakowania z listwami dolnymi. Każda zaklejarka do kartonów zawiera kompletną listę części zamiennych, instrukcję obsługi, narzędzie oraz zestaw części zamiennych zawierający najczęściej używane części.

Rodzaje zaklejarek do kartonów

Na rynku istnieją różne rodzaje zaklejarki do kartonów. Główną różnicą pomiędzy tymi typami jest stopień automatyzacji procesu tworzenia, składania i zaklejania pudełek.

Maszyny do stawiania lub składania pudełek

FLEX Box Półautomatyczna maszyna do stawiania kartonów cenaMaszyny do stawiania lub składania pudełek biorą pudełko kartonowe i stawiają je, lub składają, jak mówi nazwa. Pozwala na złożenie pudełka, a następnie uszczelnia dno i sprawia, że jest ono gotowe do pakowania. Przeciętny człowiek potrzebuje około 20 sekund na złożenie pudełka, podczas gdy nawet niskoobrotowa maszyna do stawiania kartonów potrzebuje około 7 sekund. Oznacza to, że pudełko może być wykonane przez maszynę w czasie o jedną trzecią krótszym niż przez człowieka. Ponadto, dzięki szybszemu składaniu pudełek, przy jednoczesnym skróceniu całkowitego czasu pracy, koszt robocizny w przeliczeniu na zmontowane pudełko jest również zmniejszony o dwie trzecie, co sprawia, że korzystanie z maszyny do stawiania kartonów jest o wiele bardziej opłacalne niż zatrudnianie pracownika.

Ręczna zaklejarka do kartonów

Ręczne zaklejarki kartonów umieszczają taśmę na górze i na dole pudełka. Szerokość i wysokość maszyny do zaklejania kartonów musi być ręcznie regulowana oraz wymaga pomocy pracownika, który musi ręcznie złożyć górę pudełka i wepchnąć je do zaklejarki kartonów. Ręczne maszyny do zaklejania kartonów nie są najlepszym wyborem, jeśli masz wiele opakowań o różnych rozmiarach, ponieważ szerokość i wysokość muszą być regulowane ręcznie. Są one niedrogie i stanowią doskonałą opcję dla linii pakujących, gdzie paczki są standaryzowane, a produkty są ręcznie dodawane do pudełka przez pracowników przed zaklejarką kartonów, ponieważ pracownicy będą musieli stać blisko maszyny i ręcznie składać górę pudełka.

Półautomatyczna zaklejarka do kartonów

Półautomatyczne zaklejarki do kartonów dobrze się sprawdzają, jeśli trzeba zapakować wiele pudełek o różnych rozmiarach. Dzięki intuicyjnym, łatwym w użyciu funkcjom, zaklejarki do kartonów są szybkie i wydajne, pomagając Ci zaoszczędzić czas i pieniądze. Te inteligentne zaklejarki do kartonów są regulowane i tworzą czyste, jednolite zgrzewy na całym kartonie. Po prostu i szybko dostosuj maszynę do szerokości i wysokości zaklejanego pudełka, a na każde z nich zostanie nałożona taka sama ilość taśmy. Zostały one zaprojektowane tak, aby najlepiej sprawdzały się podczas zamykania wielu pudełek o tym samym rozmiarze podczas każdej serii produkcyjnej. Istnieją dwa rodzaje półautomatycznych zaklejarek do kartonów. Jeden automatycznie reguluje wagę i wysokość, a drugi automatycznie zamyka górne wieko pudełka.

Automatyczna zaklejarka do kartonów TOP TAPEPółautomatyczna zaklejarka do kartonów – automatyczna regulacja wagi i wysokości

Półautomatyczne zaklejarki do kartonów, które automatycznie dostosowują wagę i wysokość są idealne dla centrów dystrybucji lub linii pakujących, gdzie używane są różne rozmiary kartonów. Zaklejarka do kartonów automatycznie wykrywa szerokość i wysokość kartonu i automatycznie dostosowuje jego wysokość i szerokość. Przyspiesza to proces zaklejania pudełek, ponieważ nie trzeba ręcznie regulować tych ustawień w ustawieniach zaklejarki do kartonów.

Półautomatyczna zaklejarka do kartonów – automatyczne zamykanie górnej części kartonu

Półautomatyczne zaklejarki do kartonów, które automatycznie zamykają górne wieko pudełka są idealne dla linii produkcyjnych, ponieważ eliminują potrzebę, aby ktoś stał w pobliżu maszyny zaklejającej kartony i zamykał wieko pudełka, aby maszyna mogła zakleić górną część pudełka.

Automatyczna zaklejarka do kartonów

Automatyczne zaklejarki do kartonów mogą zamknąć wszystkie cztery górne wieka kartonu oraz zakleić górę i dół. Regulowany system pługów zapewnia najwyższą elastyczność w przypadku różnych typów zastosowań związanych z zaklejaniem kartonów i stanowi doskonałą alternatywę dla ręcznego zaklejania. Automatyczne zaklejarki do kartonów są świetne do poprawy szybkości i wydajności pakowania. Automatyczna maszyna zaklejarka do kartonów automatyzuje proces przyklejania taśmy do górnej i dolnej części pudełka. Wydajność procesu pakowania wzrasta, ponieważ liczba zgrzanych pudełek na minutę zazwyczaj wzrasta kilkukrotnie. Automatyczna maszyna do zamykania pudełek z taśmą klejącą jest łatwa w użyciu i może być obsługiwana przez osobę bez wcześniejszego przeszkolenia zawodowego. Dzięki wytrzymałej ramie i 4-kolumnowej konstrukcji nośnej są one trwałą inwestycją dla Twojej linii produkcyjnej. Maszyna jest przeznaczona do zaklejania kartonów i tylko do zaklejania kartonów.

Oszczędzaj czas dzięki niezawodnym zaklejarkom do kartonów

Prosta, sprawdzona konstrukcja naszych zaklejarek do kartonów oparta jest na zasadach ergonomii, dzięki czemu są one bardzo przyjazne dla użytkownika, bezpieczne w użyciu i łatwe w konserwacji. Jednocześnie prosta, ale solidna konstrukcja gwarantuje wysoki poziom niezawodności działania i wydłużony okres użytkowania – nawet przy codziennym, godzinnym zamykaniu kartonów. Zaklejarki do kartonów zamykają kartony szybko i łatwo, zawsze na tym samym, wysokim poziomie zamknięcia, dzięki czemu oszczędzają Twoim pracownikom czasochłonnej, ręcznej pracy, a jednocześnie nie narażają ich na fizyczny wysiłek. Automatyczna zaklejarka do kartonów jest inwestycją operacyjną, która nie tylko zwiększa produktywność, ale także przynosi znaczną poprawę środowiska pracy.

FLEX maszyna do stawiania kartonów + Flex Tape zaklejarka do kartonówJak wybrać właściwą zaklejarkę do kartonów

Aby znaleźć optymalną zaklejarkę do kartonów dla danego zastosowania, należy sprawdzić kilka kwestii: Jak wyglądają kartony (rodzaj i wymiary kartonu)? Czy wymiary kartonu są zawsze takie same, czy się różnią? Jak powinny być zamykane kartony (szerokość taśmy, zakładka taśmy, ręczne lub automatyczne zamykanie wieka? Ile kartonów będzie pakowanych każdego dnia? Co jest pakowane w kartony (materiały ciężkie, lekkie lub kruche)? W jaki sposób kartony będą traktowane po zamknięciu (transport, paletyzacja, owijanie folią, zarządzanie produkcją, etykietowanie itp.)

Dozowniki taśmy gwarantują optymalne zaklejanie kartonów

Sercem zaklejarki do kartonów jest podajnik taśmy. Przez lata ten kluczowy komponent był stale ulepszany w oparciu o praktyczne doświadczenia i uwagi użytkowników, aby stać się optymalnym narzędziem do pakowania. Hamulec piasty może być dostosowany do różnych typów taśm, podczas gdy piasta rolki taśmy może być precyzyjnie ustawiona na szerokość używanej taśmy. Układ tylnych rolek jest unikalnym elementem naszych podajników, zapewniającym pewne zamknięcie kartonu. Dozowniki mogą być opcjonalnie wyposażone w monitor i system alarmowy w celu zapewnienia doskonałego uszczelnienia.

Uzyskaj kompleksowe rozwiązanie dla swoich potrzeb w zakresie linii pakującej

Zaklejarki do kartonów stanowią tylko część naszego modułowego asortymentu produktów obejmującego urządzenia do paletyzacji, maszyn do stawiania kartonów, owijarek typu stretch do palet i szeroki zakres przenośników. Aby dowiedzieć się więcej o tym, w jaki sposób możemy dostarczyć w pełni dostosowane do potrzeb klienta kompleksowe rozwiązanie z naszymi standardowymi modułami, które drastycznie zwiększy wydajność i produktywność w Twoim zakładzie, prosimy o zapoznanie się z naszymi innymi maszynami do pakowania.