Prasy do kartonów

Prasy do kartonów jest używana do prasowania kartonów, przędzy bawełnianej, plastiku, drewna i innych materiałów, których objętość musi zostać zminimalizowana. Została ona zaprojektowana jako prasa pionowa, która jest oparta na hydraulicznej skrzyni biegów. Prasa do kartonu posiada elektryczne sterowanie i ręczne wiązanie. Oferujemy prasę do recyklingu z siłą nacisku od 10 ton KN do 60 ton KN, wydajność wynosi 4 ~ 8 sztuk na godzinę. Waga każdego sprasowanego elementu może wynosić od 30 kg do 300 kg w zależności od materiału, który jest prasowany. Prasy do kartonu znacznie obniżą koszty recyklingu materiałów, ponieważ objętość materiału może być zmniejszona nawet do 90%. Posiadanie prasy do recyklingu jest niezbędne dla wszystkich firm, które produkują wszelkiego rodzaju odpady. Prasy do śmieci posiadają certyfikaty  ISO, CE i inne wymagane certyfikaty oraz są zgodne z wszystkimi normami i przepisami UE. Cena prasy do kartonu wynosi około kilka tysięcy euro. Prasa pionowa radykalnie obniży koszty składowania odpadów. Oferujemy tanią wysyłkę pras do kartonów na terenie Polski, oferują c najlepsze ceny prasy do kartonów na rynku UE.

 • Textile strap for waste bales 16mm – 340m – 4 units

  89
 • Film and Paper baler machine TONNA T-Portable

  Original price was: 1,600€.Current price is: 1,299€.
 • Prasa do folii HSM V-Press 60

  1,799
 • TONNA bin press 240L – 2 tons pressing force

  Original price was: 3,600€.Current price is: 2,999€.
 • Prasa do papieru TONNA5, 5 tons, 50kN, bale 40kg

  Original price was: 3,499€.Current price is: 3,199€.
 • TONNA1100 bin press 1100L – 4 ton pressing force

  Original price was: 3,800€.Current price is: 3,199€.
 • Prasa do kartonów TONNA10, 10 ton, 100kN, bela 80kg

  Original price was: 3,999€.Current price is: 3,499€.
 • Zgniatarka do papieru HSM V-Press 503 eco 3T, 30KN, waga beli 50kg

  4,799
 • Belownica do kartonów HSM V-Press 504 z wyrzutnikiem beli 4T, 40 kN, masa beli 60kg

  5,999
 • Prasa do śmieci TONNA20, 20 ton, 200kN, bela 150 kg

  6,399
 • Vertical baler TONNA25, 25 tons, 250kN, bale 250 kg

  Original price was: 6,999€.Current price is: 6,399€.
 • Zgniatarka kartonów HSM V-Press 605 eco (400V) z wyrzutnikiem bel 5,7T, 57 kN, waga beli 70kg

  7,499
 • Prasa do odpadów HSM V-Press 610 eco 12 ton, bele 120kNm 100kg

  9,299
 • Belownica do odpadów TONNA45, 45 ton, 450kN, bela 450 kg

  Original price was: 9,999€.Current price is: 9,499€.
 • Przemysłowa belownica do śmieci HSM V-Press 818 plus 18,5 tony, 185kN, bele 200kg

  13,499

O prasy do kartonów

Prasa do recyklinguTutaj odpowiemy na najczęściej zadawane pytania, dlaczego potrzebna jest prasa do kartonu , jaki jest zakres cenowy pras pionowych, w jaki sposób prasy do kartonu pomogą Ci obniżyć koszty materiałów odpadowych i zaoszczędzić miejsce oraz jakie są zalety prasy . Prasa do kartonu poprawia wydajność recyklingu kartonu i obsługi odpadów i jest ważnym narzędziem dla firm i organizacji wszystkich rozmiarów. Dowiedz się o korzyściach, za i przeciw oraz informacji dotyczących zakupu prasy do kartonu.

Prasy do kartonów cena

Prasa do śmieciCena prasy do kartonu zależy od różnych czynników, jednak można oczekiwać zwrotu inwestycji w ciągu kilku miesięcy, jeśli weźmie się pod uwagę pieniądze zaoszczędzone na odpadach. Ceny pras do kartonu wahają się od kilku tysięcy euro do dziesięciu tysięcy euro. Cena zależy od mocy prasy do recyklingu, liczby wyjść na godzinę i wielkości przestrzeni prasowej. Kolejnym kluczowym czynnikiem jest to, czy prasa ma mocny silnik i jaki jest jego typ.

Jak działa prasa do recyklingu ?

prasa do recyklingu cenaPrasy do kartonu występują we wszystkich kształtach i rozmiarach, ale sposób ich działania jest zasadniczo taki sam. Karton jest równomiernie ładowany do pustej komory aż do jej zapełnienia, drzwi główne są zamykane, a siłownik hydrauliczny zagęszcza karton do jednolitego rozmiaru beli. Gdy osiągnie swój pożądany rozmiar i wagę, bela jest ręcznie wiązana przez drut lub nylonowy sznurek i wyrzucana jest z prasy do recyklingu.

Instalacja prasy do kartonu

Wystarczy podłączyć prasę do źródła sprężonego powietrza i można od razu rozpocząć użytkowanie prasy pionowej.

Minimalizacja odpadów

Wypełnij prasę do recyklingu kartonem lub plastikiem i zamknij drzwi. Klamka działa jako zabezpieczenie, aktywując się dopiero po jej bezpiecznym zapełnieniu.  Gdy wszystkie materiały odpadowe są w prasie do recyklingu, naciśnij uchwyt i prasa pionowa rozpocznie działanie.

Wyjmowanie beli z prasy do kartonu

Po zakończeniu procesu prasowania należy zawiązać taśmę za pomocą węzła pętlowego, otworzyć dolne drzwi i zwolnić belę. Możesz teraz rozpocząć belowanie!

Materiał belowany

Bele mogą być układane w stos i przechowywane, aż będziesz miał ich wystarczająco dużo, aby zabrała je lokalna firma recyklingowa. Tworzymy długie, pionowe bele, które mogą swobodnie stać w pozycji pionowej i mogą być transportowane za pomocą sztaplarki lub wózka widłowego.

Jakie są typy pras?

Pprasa do kartonu cenaIstnieje prasa do kartonu dla każdego produktu, branży i zastosowania. Są one dostępne dla pionowych i poziomych konfiguracji, a zakres wielkości od 600mm do dużej 1500mm poziomej prasy. Niektóre prasy są wyposażone w kółka i mogą je przenosić przez normalnej wielkości drzwi, podczas gdy są podłączone do jednego lub trzyfazowego gniazda.  Inne są wykonane w konstrukcji niskoprofilowej do pracy w obszarach, które mają ograniczenia wysokości.

Jakie są zalety prasy do recyklingu?

Recykling kartonu, plastiku i innych materiałów ma wiele zalet.  Oto tylko kilka z nich:

 • Zmniejsz bałagan, zagrożenia pożarowe i ilość szkodników w miejscu pracy.
 • Zmniejszenie ilości materiałów dodawanych do ścieków i składowisk. Niektóre kraje wprowadziły taki wymóg w nowym ustawodawstwie w 2018 roku.
 • Uzyskaj dodatkowy dochód z recyklingu dla swojej firmy.

Jaka jest cena prasy do kartonu?

Ceny pras dorecyklingu różnią się tak samo jak rodzaje dostępnych pras do kartonu. Dodatkowe opcje, takie jak przenośniki, zwiększają koszty maszyny. Nowe prasy będą kosztować więcej niż używane, ale często są objęte bardziej kompleksową gwarancją i będą działać przez lata, oferując zwrot z inwestycji. Ważne jest, aby zważyć na cenę zakupu prasy do recyklingu pod kątem oszczędności, które będą zachodzić z powodu jej stosowania. Twoja prasa będzie musiała wytrzymać znacznie dłużej niż okres gwarancji i być stosunkowo bezawaryjna podczas swojej pracy.

Jaka jest średnia żywotność prasy do recyklingu?

Żywotność prasy do kartonu zależy w dużej mierze od tego, jak była ona używana i konserwowana przez lata. Prasa do recyklingu , która jest prawidłowo załadowana i otrzymała wymaganą okresową konserwację powinna wytrzymać próbę czasu. prasy do kartonu mogą być używane przez ponad 20 lat, a wiele z nich przez ponad 30 lat.