Zestawy do bandowania

Zestawy do bandowania zawierają szeroką gamę wysokiej jakości, niedrogich urządzeń do taśm PET i PP. W zestawie znajdują się:

  • Wiązarka akumulatorowa
  • Baterie (1 lub 2 w zestawie) + ładowarka
  • Taśmy PET lub PP (różne szerokości, 12mm, 15mm, 16mm, 19mm)
  • Odwijacz do taśm PP lub PET

Wiązarki w zestawach do bandowania mają gwarancję i są serwisowane w Europie. Wiązarki akumulatorowe i zestawy do bandowania objęte są bezpłatną wysyłką na terenie całego kraju. Oferujemy najlepsze ceny w Polsce.

Zestawy do bandowania – wszystko, czego potrzebujesz, by zacząć pakować

Zestaw do bandowania TES + taśma PP + odwijacz + bateria + ładowarkaGotowe zestawy do bandowania zawierają wszystko, czego potrzebujesz, aby rozpocząć pakowanie. W skład zestawu wchodzą: wiązarka akumulatorowa, jedna lub dwie baterie do wiązarki, ładowarka do baterii, taśma PET lub PP (możliwość wyboru różnej szerokości) oraz odwijacz do taśmy PP lub PET. Po otrzymaniu zestawu można natychmiast rozpocząć pakowanie.

Cena zestawów do bandowania

Opaska do opasywania baterii TES PP PET 12-16mm tanioKoszt zestawów do bandowania jest niższy niż koszt zakupu wszystkich części oddzielnie. Dodatkowo, kupując zestaw, otrzymujesz również bezpłatną dostawę, niedostępną dla innych opcji z wyjątkiem wiązarek akumulatorowych. Zwrot z inwestycji widoczny jest w ciągu kilku miesięcy, jeśli weźmie się pod uwagę zaoszczędzony czas oraz zwiększoną wydajność podczas pakowania, jak również oszczędności na kosztach zakupu spinek (pakowanie przy użyciu wiązarki akumulatorowej nie wymaga użycia spinek). Ceny akumulatorowych urządzeń do taśmowania wahają się od 1400 euro do kilku tysięcy euro i zależą od tego, czy urządzenie jest w pełni zautomatyzowane (automatyczne napinanie, zgrzewanie tarciowe i cięcie), czy półautomatyczne oraz od rodzaju użytej taśmy (PET lub PP).

Co zawiera zestaw do bandowania?

Wiązarka akumulatorowa, bateria i ładowarka

Zestaw do bandowania taśma PET + odwijacz + bateria + ładowarkaW zestawie znajduje się nowa wiązarka akumulatorowa, jedna lub dwie baterie i ładowarka baterii. Istnieje wiele różnych akumulatorowych urządzeń do taśmowania, dlatego należy wybrać model, który najbardziej odpowiada naszym potrzebom. Aby wybrać najodpowiedniejszy zestaw, najpierw należy zdecydować, jak szeroki pasek będzie nam potrzebny i na tej podstawie wybrać wiązarkę akumulatorową dołączoną do zestawu. Posiadamy urządzenia do taśmowania dla wszystkich wymiarów plastikowych taśm, od 10 mm do 19 mm. Następnie należy zdecydować, czy chcemy pakować w pełni automatycznie, co oznacza, że wiązarka będzie automatycznie napinała, zgrzewała i cięła pasek. Inną kwestią jest moc urządzenia, która jest również związana z szerokością taśmy. Posiadamy bandownice o maksymalnej sile naprężenia do 4000N.

Taśma PET lub PP

Plastikowa taśma poliestrowa PET - 12mm or 15,5mm lub 19mm do pakowania palet cenaKażdy zestaw do bandowania zawiera jedną rolkę taśmy PET lub PP. Zestawy zostały przygotowane dla taśm o różnych szerokościach i rodzajach, tak, aby można było wybrać zestaw najbardziej odpowiadający potrzebom. Ze wszystkich plastikowych taśm, taśma PET zapewnia maksymalną moc i najlepiej utrzymuje siłę wiązania i wytrzymałość napięcia. Najczęściej stosowana jest do ciężkich ładunków, które wymagają solidnego i dobrze napiętego wiązania dla bezpiecznego transportu lub przechowywania produktów. Niski koszt taśmy PET w porównaniu z taśmą stalową przy podobnej wydajności, zachęcił wielu producentów i przewoźników do tego stopnia, że wolą używać taśmy PET zamiast taśmy stalowej. Taśma poliestrowa może być podłączona do wiązarki akumulatorowej bądź ręcznej. Łatwo można ją również ponownie wykorzystywać. Taśma PP (polipropylenowa), natomiast, to ekonomiczny materiał nadający się do lekkich i średnio ciężkich ładunków, do taśmowania palet i skrzyń. Jest dostępna w różnych szerokościach, grubościach i odmianach polimerów (np. kopolimerów).

Odwijacz do taśmy PP lub PET

Wysokiej jakości odwijacz do taśm PET/PP 405/406Odwijacz do taśm PP i PET pozwala na swobodne przenoszenie urządzenia taśmującego wokół ładunku. Korzystanie z odwijacza przyspiesza proces pakowania i zwiększa produktywność, ponieważ taśma PET lub PP może się dzięki niemu szybko rozwijać. Taśmę można przechowywać na odwijaczu, zaś gdy jest to konieczne, natychmiast rozpocząć pakowanie.

Dlaczego potrzebne nam zestawy do bandowania?

Zestawy do bandowania są idealnym rozwiązaniem dla nowych producentów lub warsztatów, które nie mają jeszcze żadnych z części zawartych w zestawie. Nadają się również dla firm, które chciałyby zmodernizować swój proces pakowania, a nie mają czasu na wyszukiwanie i zakup każdej części z osobna. Kupując je w zestawie, można zaoszczędzić pieniądze, ponieważ po zsumowaniu kosztów wszystkich części zawartych w zestawie, wychodzi taniej niż w przypadku kupowania ich oddzielnie. Dodatkowo oferujemy bezpłatną wysyłkę dla każdego zestawu i roczną gwarancję.