ABC pakowania/spinania

ABC pakowania/spinania

Podstawy pakowania/spinania

Pakowanie/spinanie, inaczej zwane łączeniem paskiem, jest procesem, w którym pasek jest używany w celu przymocowania przedmiotu do podłoża, jego stabilizacji lub wzmocnienia. Pasek może być również nazywany paskiem mocującym. Spinanie jest popularne głównie w przemyśle wytwórczym.

Stalowe wiązanie/mocowanie

Taśmy stalowe to te, które są uważane za najstarsze materiały do mocowania i wiązania, a jednocześnie mają najwyższą wytrzymałość na rozciąganie. Są one dostępne w różnych szerokościach i grubościach i różnią się między sobą jakością. Stosowane są głównie do ciężkich materiałów, gdzie wymagany jest wysoki poziom wytrzymałości. Powierzchnia taśmy zawiera farbę, farbę lub wosk oraz cynk i wosk. Wosk taśmowy służy do lepszego znoszenia napięcia i do używania taśmy w parach z niektórymi rodzajami napinaczy. Taśmy stalowe są sprzedawane wagowo, a nie według długości, ponieważ kurczą się i rozszerzają podczas procesu produkcyjnego.

Plastic PP strap 12 and 16mm for packing pallets low price high quality

Taśma polipropylenowa PP

Polipropylen jest ekonomicznym materiałem przeznaczonym do klejenia średnich długości. Dostępny jest w różnych szerokościach, grubościach i wersjach polipropylenów. Ważną cechą tej taśmy, której wielu użytkowników nie zna, jest to, że taśmy polipropylenowe tracą 50% napięcia wydłużenia po pierwszej godzinie i że utrata napięcia jest przyspieszana wraz z podwyższeniem temperatury. Staranny dobór koloru powstrzyma proces degradacji taśmy, gdy zostanie ona wystawiona na nieodpowiednią dla niej zewnętrzną temperaturę.

Plastic PET strap 12mm, 16mm and 19mm for packing pallets cheap

Mocowanie/spinanie z poliestru PET

Plastikowy poliester i nylon to najpotężniejsze tworzywa sztuczne do produkcji taśm i są stosowane w wielu gałęziach przemysłu jako pierwsza najlepsza alternatywa dla stalowego paska. Poliester zapewnia doskonałe napięcie dla sztywnych ładunków. Rodzaje taśm różnią się głównie tym, do jakiego celu są używane. W zimnym klimacie stosuje się taśmę oprawioną w gorący klej, który jest odporny na warunki atmosferyczne.

Nylon

Taśma nylonowa ma największą moc spośród wszystkich plastikowych pasków, ale ze względu na wysoką cenę jest rzadko używana. W przeszłości było to bardzo popularne, ale wkrótce zostało zastąpione taśmą poliestrową. Jest najczęściej stosowany w chłodniach, ponieważ nie leży tak jak inne rodzaje plastiku.

Kompozytowe spinanie / mocowanie

Taśmy kompozytowe zawierają włókna w środku. W branży, która chroni ładunek, często nazywa się ją “stalą syntetyczną”. Jest bardzo odporny na zużycie.

Tkanina

Tkane paski są dostępne w kilku strukturach, szczególnie z poliestru i sztucznego jedwabiu. Ponieważ system pakowania z tego rodzaju taśmą wykorzystuje zapięcie, taki system może oferować jeszcze większą wytrzymałość niż opakowanie ze stalowej taśmy. Ponieważ paski z tkaniny są lekkie i miękkie, są bezpieczniejszą alternatywą dla stali.

Podziel się tym postem


Zapytanie o produkt

Do przygotowania oferty potrzebujemy następujących informacji. Wkrótce otrzymasz e-mail z ofertą produktu.