Zgrzewarki do folii termokurczliwej

Owijarki przyjmują folię do owijania produktów i pudełek poprzez ogrzewanie folii termokurczliwej. W ten sposób uwidacznia się wygląd przedmiotów, poprawia się ich estetyka i wartość. Ponadto folia chroni przedmioty przed wstrząsami zewnętrznymi i zapobiega fragmentacji, szczególnie w przypadku pojemników. Zgrzewarki do folii termokurczliwej mogą ciąć, obkurczać i owijać przedmioty w tym samym czasie. Całe ustawienie obkurczania i owijania można regulować w praktycznych modułach panelu sterowania. Nasze obkurczarki mają solidną stalową konstrukcję, elektronikę najnowszej generacji i przyjazny dla użytkownika panel sterowania. Mają większy stół roboczy i kilka technicznych detali, które poprawiają ich wydajność. Nasze zgrzewarki do folii termokurczliwej są łatwe w obsłudze. Proces obkurczania produktu w folii termicznej jest bardzo prosty. Najpierw operator wkłada produkt w folię stretch, umieszcza go w komorze, w której odbywa się proces zgrzewania i obkurczania jednocześnie. Jeśli chcemy jeszcze bardziej przyspieszyć proces owijania produktu, proces obkurczania folii zostaje oddzielony i odbywa się w osobnym tunelu. Zgrzewarki do folii termokurczliwej posiadają certyfikaty  ISO, CE i inne wymagane certyfikaty oraz są zgodne z wszystkimi normami i przepisami UE. Cena zgrzewarki do folii termokurczliwej waha się w granicach kilku tysięcy euro. Owijanie folią termokurczliwą ochroni Twoje produkty i sprawi, że będą bardziej atrakcyjne. Oferujemy szeroką gamę wysokiej jakości i niedrogich zgrzewarek do folii termokurczliwej. Na naszej stronie internetowej można znaleźć następujące typy zgrzewarek do folii termokurczliwej:

 • Zgrzewarki do folii termokurczliwej L-Sealers
 • Automatyczne obkurczarki z bocznym zgrzewem
 • Tunele obkurczające
 • Obkurczanie pakietów

Zgrzewarki do folii termokurczliwej posiadają gwarancję i są serwisowane. Oferujemy szybką dostawę na Twój adres w Polsce.

 • Obkurczarka B4255

  Original price was: 2,200€.Current price is: 1,799€.
 • Tunel obkurczający T5040

  Original price was: 3,400€.Current price is: 2,899€.
 • AUTOSHRINK Automatic Shrink Wrapping Machine 55 x 45 x 15cm

  Original price was: 32,000€.Current price is: 28,990€.

O zgrzewarkach do folii termokurczliwej

Obkurczarka T5040

Pakowanie w folię termokurczliwą to proces, który polega na nakładaniu folii wrażliwych na temperaturę. Gdy na folię działa ciepło, dochodzi do jej przykurczania do przedmiotu, który pokrywa. Urządzenia do pakowania w folię termokurczliwą są dostępne dla produktów o różnych rozmiarach i rodzajach, zarówno automatycznych, jak i półautomatycznych. W firmie Crawford Packaging możemy pomóc Państwu w znalezieniu odpowiednich zgrzewarek do folii termokurczliwej, dostosowanych do unikalnych potrzeb Państwa firmy. Wszechstronność i liczne zalety folii termokurczliwej sprawiają, że jest ona stosowana do wielu produktów i materiałów. Folia termokurczliwa spełnia kluczową funkcję ochrony towarów przed kurzem, wilgocią i brudem. Jest to ważne dla wszystkich produktów, a zwłaszcza kluczowe dla żywności i produktów farmaceutycznych. Ze względu na skuteczność uszczelnienia, w pełni obkurczone towary pozostają w optymalnym stanie przez dłuższy czas niż w przypadku wystawienia ich na działanie czynników atmosferycznych. Zazwyczaj folia termokurczliwa jest mocniejsza niż folia do owijania lub streczowania. Folia jest zwykle oparta na poliolefinie, PVC, polietylenie lub polipropylenie. Występuje w różnych wytrzymałościach, grubościach i przejrzystości, dzięki czemu może być stosowana do różnych produktów w zależności od wagi i wymaganego poziomu ochrony, w tym ochrony przed światłem. Owijarka B4255Folia termokurczliwa bardzo dobrze zachowuje swój kształt, dzięki czemu produkty zawsze wyglądają najlepiej, co jest niezwykle ważne w przypadku produktów konsumenckich. Wyraźnie pokazuje, czy doszło do jakiejkolwiek ingerencji lub manipulacji, co jest niezwykle ważne w przypadku serów, mięs, dań gotowych i produktów farmaceutycznych, a także paczek z pieniędzmi lub poufnych dokumentów. W porównaniu do kartonu i plastiku, folia termokurczliwa zajmuje bardzo mało miejsca, nie zajmując więcej miejsca w magazynie, transporcie czy na półce niż same produkty. Jest również lżejsza, więc jej obsługa i transport są łatwiejsze i mniej kosztowne. Nadaje się do produktów lub grup produktów wszelkiego rodzaju, kształtów i rozmiarów. Jest często używana do butelek lub puszek, lub do pakowania produktów w wielopaki. Folia termokurczliwa jest często używana do owijania tranzytowego i pakowania ochronnego większych przedmiotów, takich jak drzwi czy nawet cegły na palecie. Stosuje się ją również do owijania i zabezpieczania rusztowań, dachów, samochodów, furgonetek, łodzi i załadowanych palet.

Ceny zgrzewarki do folii termokurczliwej

Owijarka z tunelem obkurczającym SHRINK MAX Cena zgrzewarki do folii termokurczliwej zależy od różnych czynników i od rodzaju maszyny, której potrzebujesz. Ceny obkurczarek wahają się od kilku do kilkunastu tysięcy euro. Cena zależy od typu maszyny do pakowania w folię termokurczliwą, liczby wyjść na minutę, tego, czy zawiera tunel obkurczający oraz od wielkości obszaru zgrzewania. Kolejnym kluczowym czynnikiem jest to, czy owijarka ma mocny silnik i jaki jest jego typ.

Rodzaje owijarek termokurczliwych

Zgrzewarki do folii termokurczliwej L-Sealers

Obkurczarki L Sealing są optymalnym urządzeniem do nakładania folii termokurczliwej na produkty o mniejszych rozmiarach. Ogrzewane ramię jest podnoszone i opuszczane, gdy przechodzą pod nim produkty. Folia termokurczliwa jest następnie podgrzewana i zgrzewana wokół produktu. Dzięki temu na każdy produkt nakładana jest odpowiednia ilość folii termokurczliwej.

Automatyczne obkurczarki z bocznym zgrzewem

Automatyczne maszyny do pakowania w folię termokurczliwą z bocznym zgrzewem są szybkimi maszynami do pakowania w folię termokurczliwą o ruchu ciągłym. System przenośników przesuwa produkty przez maszynę, podczas gdy mechaniczne ramiona przycinają i zgrzewają folię termokurczliwą. Ciągłe tempo pracy pozwala na skrócenie czasu pakowania, a systemy podawania folii zapewniają nałożenie odpowiedniej ilości folii termokurczliwej.

Tunele obkurczające

Tunele obkurczające są sercem systemów obkurczania folii. Tunele obkurczające przesuwają produkty wzdłuż systemów przenośników, utrzymując stałą temperaturę. Usprawnia to proces owijania folią termokurczliwą, pozwalając na równomierne owinięcie całego produktu. Obkurczanie pakietów Obkurczarki wykorzystują poziome ramię zgrzewające do owijania tacek z produktami takimi jak puszki. Pakowarka termokurczliwa jest doskonałym rozwiązaniem do pakowania wtórnego dla produktów gotowych do pakowania jednostkowego.

Jak działają zgrzewarki do folii termokurczliwej?

Sposób działania zgrzewarki do folii termokurczliwej zależy od jej typu. Trzy istotne rodzaje zgrzewarek do folii termokurczliwej to zgrzewarka komorowa, zgrzewarka L-sealer i zgrzewarka boczna. Zgrzewarka komorowa umieszcza produkt z folią termokurczliwą w komorze, gdzie folia termokurczliwa jest gotowa do owinięcia wokół produktu. Komora jest podgrzewana, dzięki czemu folia termokurczliwa ulega ściśnięciu, otaczając produkt i tworząc warstwę ochronną. Czas trwania tego procesu zależy od grubości tworzywa. Zgrzewarka typu L z tunelem jest specjalnie zaprojektowana dla większych ilości produktów, ponieważ proces owijania produktu w folię jest szybszy. Nieco tańszą opcją jest maszyna typu L z komorą, gdzie cały proces obkurczania folii odbywa się w komorze. Maszyna typu L z tunelem posiada dwa pręty zgrzewające, które tworzą kształt litery L (stąd nazwa). Folia termokurczliwa jest nakładana wzdłuż tych prętów, tworząc kieszeń, do której produkt wchodzi przez zagięcie. Po umieszczeniu produktu w tym zagięciu, należy zgrzać pozostałe trzy strony folii termokurczliwej. Po całkowitym umieszczeniu produktu w maszynie, rozpoczyna się proces owijania produktu folią. Następnie produkt zwykle wędruje do tunelu w linii produkcyjnej, który podgrzewa folię przymocowaną do produktu i podgrzewa ją, aż będzie dobrze przylegać do produktu. Wreszcie, zgrzewarka boczna jest najszybszym i najbardziej uniwersalnym sposobem pakowania dużych ilości produktów. Zawijają one produkty w tubę z folii, zgrzewając jedną stronę opakowania, a następnie oddzielając poszczególne jednostki w dół poprzez zgrzew krzyżowy. Zgrzewarki boczne występują zazwyczaj w jednej z dwóch konfiguracji: dwupasowej lub trzypasowej. Zgrzewarka dwutaśmowa jest bardziej kompaktowa (tylko nieznacznie większa od zgrzewarki typu L) i eliminuje jedną z taśm podawczych, aby wykonać uszczelnienie końcowe przed uszczelnieniem bocznym. Najlepiej sprawdzają się w przypadku konieczności owijania dłuższych produktów, ale nie można sobie pozwolić na zwiększenie długości linii produkcyjnej. Zgrzewarki trójtaśmowe są nieco większe od zgrzewarek dwutaśmowych i mają dodatkową zaletę w postaci precyzyjnego rozmieszczenia produktów przed wejściem do obszaru owijania.

Jakie są zalety maszyn do pakowania w folię termokurczliwą?

Kolejną kluczową zaletą jest to, że maszyny i materiały do produkcji folii termokurczliwej są stosunkowo tanie. Mniejsi producenci i zakłady mogą stosować proste zgrzewarki do folii termokurczliwej przy ograniczonych nakładach, wykorzystując procesy ręczne lub półautomatyczne. Wyższe nakłady pozwalają na zastosowanie w pełni zautomatyzowanych systemów, z oszczędnością pracy i uniknięciem żmudnej i powtarzalnej pracy ręcznej.

Zwiększona wydajność owijania folią termokurczliwą

Obkurczarki do folii termokurczliwej stanowią szybką i efektywną alternatywę dla ręcznego obkurczania produktów. Wcześniej pracownicy spędzali cenny czas używając ręcznych pistoletów grzewczych, aby wywołać proces obkurczania. Dzięki technologii tuneli obkurczających możemy usprawnić proces obkurczania. Owinięte produkty przemieszczają się przez tunel na ruchomym przenośniku, zapewniając równomierne obkurczanie. Proces bez użycia rąk pozwala na zwiększenie przepustowości i skrócenie czasu pakowania

Eliminacja szkodliwych oparzeń i pożarów

Ręczne pistolety grzewcze są często zasilane propanem i mogą być bardzo niebezpieczne. Działające w temperaturze do 600 stopni Celsjusza pistolety grzewcze mogą spowodować poważne oparzenia lub pożar. Zgrzewarki do folii termokurczliwej eliminują te zagrożenia, ponieważ zawierają ciepło potrzebne do procesu obkurczania. Tunele obkurczające posiadają zabezpieczone otwory i funkcje bezpieczeństwa, aby ograniczyć ryzyko obrażeń pracowników i pożarów.

Zgrzewarki do folii termokurczliwej są małe

Odzyskaj swoją przestrzeń użytkową. Wyposażenie do zgrzewarek do folii termokurczliwej zajmuje mniej przestrzeni użytkowej niż inne opcje. System obkurczania składa się z dwóch części. Uszczelniacza i tunelu obkurczającego. Elementy te mogą być instalowane bezpośrednio obok siebie lub w większej odległości od siebie, w zależności od dostępnej przestrzeni. Zysk przestrzeni dzięki folii termokurczliwej nie ogranicza się do maszyn. W wielu przypadkach pakowane produkty będą miały zmniejszone rozmiary. To zmniejszenie wymiarów zwiększy dostępną przestrzeń do przechowywania produktów. Korzyści te mogą bezpośrednio przełożyć się na oszczędności kosztów dzięki zmniejszeniu kosztów frachtu w związku ze zwiększoną liczbą wysyłek.

Jak działa pakowanie w folię termokurczliwą?

Wielu z nas nie zastanawia się nad tym, jak działa maszyna do pakowania w folię termokurczliwą, ani nad tym, w jaki sposób tworzywo sztuczne zostaje szczelnie owinięte wokół produktu. Chodzi tu jednak o kontrolowanie i manipulowanie cząsteczkami polimeru; polimery to długie atomy występujące w plastiku, gdzie są zazwyczaj poskręcane w dowolny sposób, a zatem nie nadają się do owijania. W przypadku produkcji folii z tworzywa sztucznego do pakowania termokurczliwego, molekuły są rozciągane w cienką warstwę, idealną do owinięcia wokół innego produktu. Folia ta jest następnie umieszczana wokół tego, co ma być owinięte. Po zastosowaniu ciepła do folii dochodzi do jej skurczenia, ponieważ ciepło sprawia, że polimery wracają do swojego normalnego, splątanego stanu. To, jak bardzo polimer się kurczy, zależy od rodzaju polimeru: Folia termokurczliwa PVC może skurczyć się nawet o 50% w stosunku do swojego unikalnego rozmiaru, podczas gdy folia termokurczliwa poliolefinowa kurczy się nieco mniej, mimo że oferuje mocniejsze uszczelnienia niż PVC.