Wszystko, co musisz wiedzieć o mocowaniu

Wszystko, co musisz wiedzieć o mocowaniu

Wszystko, co musisz wiedzieć o mocowaniu/spinaniu

Mocowanie lub spinanie produktów jest jednym z najczęściej stosowanych sposobów łączenia produktów w przemyśle opakowaniowym.

Istnieje kilka rodzajów materiałów do mocowania, które są najbardziej przydatne w środowiskach takich jak:

  • mocowanie przedmiotów na paletach, skrzyniach…
  • zapewnienie jednolitego ładowania i pakowania szkła, drewna i części metalowych
  • zamykanie pudełek i paczek
  • wzmocnienie drewnianych skrzynek, skrzyń lub pudeł z innych materiałów
  • zabezpieczanie przedmiotów

Stal jest najmocniejsza i ma najwyższą wytrzymałość na rozciąganie, dlatego opakowanie z nią jest bardzo wytrzymałe. Jest dostępna w różnych szerokościach i grubościach, ale różni się także jakością. Stal jest używana głównie do pakowania produktów, które są ostre i gorące. Gdy decydując o tym, która taśma byłaby używana podczas mocowania produktów myślisz o wyborze stali, zadaj sobie pytanie:

  • Czy ładunek jest ciężki i stabilny?
  • Czy produkty będą podróżować na długie dystanse?
  • Czy trzeba będzie je załadowywać i wyładowywać przed ich załadowaniem?

Jeśli odpowiedź na te trzy pytania jest pozytywna, to pas stalowy, kompozytowy lub PET jest dla Ciebie właściwym wyborem.

Plastikowe paski są bardziej odpowiednie do lżejszych ładunków. Dostępne są w różnych szerokościach, długościach i polimerach. Te wstążki mają większe wydłużenie, ale ich wadą jest to, że mogą rozrywać się przy nadmiernym obciążeniu. Niemniej jednak, tkanina poliestrowa do pakowania w wielu branżach jest najlepszą alternatywą dla taśm stalowych. Poliester (PET) na przykład zapewnia doskonałe napięcie w sztywnym ładunku, a jednocześnie taśma bardzo powoli się zużywa. Konieczne jest rozróżnienie pasków plastikowych i poliestrowych. Pomimo szczególnych różnic, pasy z tworzywa sztucznego nazywane są “poli-wiązaniami”. Poniższe fakty pozwolą ci je odróżnić. Po pierwsze, taśma poliestrowa jest gładsza, a po drugie, może wytrzymać wyższe napięcie.

Ponieważ pakowane produktów odbywa się od wielu lat, taśma opakowaniowa rozwijała się z jednoczesnym rozwojem opakowań. Należy jednak podkreślić, że najlepsze i najczęściej używane paski to paski stalowe i plastikowe. Każde z nich ma swoje zalety i wady, dlatego ważne jest by określić przed zapakowaniem, który z nich jest lepiej dopasowany do Twoich potrzeb. Trudno jest powiedzieć, że jeden jest lepszy od drugiego, ponieważ każdy z nich ma zarówno swoje zalety, jak i słabości. Ich jakość może również różnić się w zależności od dostawcy, dlatego dobrze jest znać wszystkie cechy oferowanej taśmy i przed zakupem porównać ją z ładunkiem i produktami, z którymi ten pasek będzie używany.

Podziel się tym postem


Zapytanie o produkt

Do przygotowania oferty potrzebujemy następujących informacji. Wkrótce otrzymasz e-mail z ofertą produktu.